Aktuality

Nejnovější zprávy z nadační fondu Vita Nova

Čtěte dále

Konečně jsme koupili nemovitost

21.2.2022: Po třech letech čekání a příprav se nám konečně podařilo koupit nemovitost, kterou bychom rádi zrekonstruovali a vytvořili tak přístřeší pro sexuálně zneužívané ženy s dětmi. Finance na koupi jsme získali koncem roku 2021 a máme naději, že veškeré papírování dokončíme v březnu tohoto roku. Již jsme začali s plány na přestavbu. Než však začneme s rekonstrukcí hlavní budovy, je nejprve nutné vybudovat malý domek pro zaměstnance nadace na dvorku za domem. S radostí oznamujeme, že jsme našli architekta, který je ochoten pustit se do prvních výkresů a připravit předběžný odhad nákladů stavby. S těmito dokumenty jsme schopni požádat o stavební povolení. Na realizaci všech plánů renovace však zatím nemáme dostatek potřebných financí. Rádi bychom se dostali do kontaktu se sbory různých denominací, s firmami i jednotlivci, kteří by měli zájem nás podpořit. Neváhejte nás prosím kontaktovat na info@vitanova.cz.

Nadační fond Vita Nova dnes

Tobias s Margit jsou zakladateli nadace Vita Nova. Tobias v současné době pracuje jako učitel angličtiny na základní škole v jižních Čechách, zatímco Margit vede projekt zaměstnanosti nadace. Tento obchod s kojeneckým a dětským oblečením je první malý, sociálně orientovaný podnik, který vydělává peníze, obohacuje místní komunitu a do budoucna poskytne práci ženám, jež budou zanedlouho pod záštitou našeho útulku. Od léta 2020 se obchod stal oblíbeným místem setkávání. Kromě toho se Tobias s Margit v rámci evropské sítě podílí na účinném boji proti obchodování s lidmi a hledají dobrovolníky ochotné přispět k renovaci nemovitosti, kterou nedávno koupili. Z důvodu narůstající administrativy, blížící se rekonstrukce a jejich touhy se akademicky připravovat na otevření přístřeší pro traumatizované ženy Tobias zvažuje, že opustí práci na základní škole a obnoví svou živnost soukromého učitele angličtiny, aby získal více času pro své poslání. Finanční mezeru, která tím vznikne, musí pokrýt nadace. Pokud věříte v jejich poslání, můžete je podpořit a poslat svůj dar na český nebo holandský bankovní účet s označením „osobní dar“. Tobias a Margit si hluboce uvědomují, že již brzy nebudou schopni pokračovat v rostoucí práci sami, proto hledají kvalifikovaného sociálního pracovníka, psychologa a druhý manželský pár, který má sloužit jako „rodiče“ útulku.

Historie

Tobias a Margit se setkali na misijním poli v Africe, kde pracovali jako učitel a porodní asistentka. Vzali se v roce 2013 a po prvních letech vzájemného poznávání a přizpůsobování se manželskému životu se v roce 2016 přestěhovali do České republiky. Tobias pracoval jako učitel na mezinárodní škole v Olomouci, zatímco Margit se starala o jejich dvě děti. Jejich konečným cílem bylo koupit dům, který by poskytl útočiště obětem sexuálního zneužívání. Několik měsíců po přistěhování do České republiky dostali šanci splnit si svůj sen. V létě roku 2017 se Tobias s Margit přestěhoval do jižních Čech, kde koupili velký dům, který si až doposud pronajímali, a v tuto chvíli začínají plánovat důkladnou rekonstrukci. Další informace najdete na stránce podpora.